Hotel Maria Antoaneta

МАРИА АНТОАНЕТА РЕЗИДЕНС 3*
Банско Зима 2019/2020
Локација : 200 м од жичарницата

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, турска бања,  масажи и спа процедури.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 10.10.2019 | 15% за резервација и уплата до 10.11.2019

 10 % за резервација и уплата до 10.12.2019

Цените се по лице за 1 ноќевање

Вид на сместување | Период на престој

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-12.12.2019

13.12-26.12.2019

27.12-02.01.2020

03.01-11.01.2020

 

12.01-05.03.2020

   

Двокреветна соба

2+0

21,00 €

24,00 €

50,00 €

28,00 €

Еднокреветна соба

1

39,00 €

44,00 €

91,00 €

48,00 €

Јуниор сјуит

2+1

22,00 €

25,00 €

53,00 €

29,00 €

Јуниор сјуит со кујна

2+1

23,00 €

26,00 €

54,00 €

30,00 €

Едноспален апартман

2+2

25,00 €

28,00 €

56,00 €

32,00 €

Едноспален апартман со кујна

2+2

26,00 €

29,00 €

57,00 €

33,00 €

Двоспален апартман

4+2

27,00 €

30,00 €

58,00 €

34,00 €

 

Доплата за ПОЛУПАНСИОН –  За возрасен: 6 eвра на ден по лице; За деца  2-11.99 години 3 евра на ден 

Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања
Во цената е вклучено :
- транспорт до жичарница (по распоред),
- користење на внатрешен базен,
- сауна,
- парна бања,
- фитнес,
- интернет,
- паркинг.                                                                                                  

Дополнителни услови :
- Деца до 1.99 год. – бесплатно
- Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
- Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
- Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
- Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
- Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год.- 30 € 
- Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
- Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден