Hotel Casa Karina ***

Hotel Casa Karina

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

СЕЗОНА ЛЕТО 2017

Тип на сместување БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО - ALL INCLUSIVE
01.04.2017-30.11.2017
Двокреветна соба 25 €
Студио 26 €
Едноспален апартман 27 €
Двоспален апартман 27 €
Еднокреветна соба 36 €
Возрасен на дополнителен кревет 20 €
Дете 5.99-11.99 год. на дополнителен кревет 16 €
Дете 5.99-11.99 год. на редовен кревет 17 €
Дете до 5.99 год. на дополнителен кревет Бесплатно

Цената е по лице и вклучува:
- Појадок, попладневна ужина, ручек и вечера на база Се вклучено - All inclusive
- Користење на базен, фитнес, сауна, парна бања и безжичен интернет
- Туристичка такса
- Хотелско осигурување

Во цената не е вклучено:
- Патничко и здравствено осигурување

Дополнителни информации за база Се вклучено:
- Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, оброците се избираат од менито на хотелот
- Сместувањето во хотелот е во 14:00 h, а напуштањето на хотелот 12:00 h
- Базата All inclusive започнува со Попладневна ужина а завршува со ручек
- Доручек 08:00 – 10:00 h
- Ручек 12:30 – 14:00 h
- Ужина 16.00 – 17.00 h
- Вечера 19.00 – 21.30 h

Доплати:
- Доплата за подземен паркинг :4 € на ден
- Доплата за бањарка : 3 € за целиот престој

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2