Hotel Kasa Karina ***

КАСА КАРИНА - БАНСКО
ЗИМА 2019/2020

 

На база HB

Тип на сместување
Тип апартамент
наем

Промо сезон
01.12.19-21.12.19

Божиќни празници
22.12.1
9 -26.12.19

Висока сезона
27.12.1
9-03.01.20

Средна сезона
04
.01.20- 29.02.20

Ниска сезона
01.03.
20-31.03.20

Двокреветна соба    /1 pax/  

32.00 €

34.00 €

54.00 €

41.00 €

32.00 €

Студио    /1 pax/  

34.00 €

35.00 €

57.00 €

43.00 €

34.00 €

Студио лукс      / 1 pax /

39.00 €

40.00 €

62.00 €

48.00 €

39.00 €

Едноспален апт.        /1pax/ 

42.00 €

44.00 €

62.00 €

48.00 €

42.00 €

Двоспален  апт.     /1 pax/ 

42.00 €

44.00 €

62.00 €

48.00 €

42.00 €

Единечна

47.00 €

50.00 €

80.00 €

61.00 €

47.00 €

Минимален престой

3

3

5

5

3

Възрастен допълнително легло

26.00 €

28.00 €

44.00 €

33.00 €

26.00 €

Дете 4-11,99 г. на допълнително легло

20.00 €

21.00 €

33.00 €

25.00 €

20.00 €

Дете 4-11,99 г. на редовно легло

22.00 €

23.00 €

36.00 €

27.00 €

22.00 €

Дете до 3,99 год. бесплатно

 

Цените се по лице на ден во евра и вклучуваат:
- ноќевање на база HB (појадок и вечера)
- користење на внатрешен базен со температура на водата 28-30°C
- сауна
- парна бања
- фитнес
- бежичен интернет во целиот хотел
- хотелско осигурување
- туристичка такса
- Храната и пијалоците по програма All inclusive се валидни само за основниот ресторант на хотелот;
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
- Лица до 18 г. немат право на алкохолни пијалоци
-  Влегување во собите од 14.00ч. и напуштање до 12.00ч.

Доплати:
Задолжителна доплата за Новогодишна вечера со празнична програма  90.00 € за возрасен и 45.00 € за деца од  5,99 до 11,99 г.
Во  Новогодишната ноќ (31.12.2019) редовната вечера  нема да биде вклучена во пакетот.

За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот

 

ПЛАТЕНИ УСЛУГИ:
- Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број места: 6.20 €. за 24 часа.
- Доплата за бањарка 2.60 €. за целиот престој со оставен депозит од 15.40 €.

- Домашно милениче до 5 кг – 5.20 €. Дневно.
- Детско креветче - 2.60 €

 

Капацитет:

Тип на соба

Минимален

Максимален

Двокреветна соба

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  4 -11,99 г. на редовен кревет  

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни + 2 деца до 11,99 г.

Студио

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  4 -11,99 г. на   редовен кревет

2 впзрасни + 1 дете до 3.99 г.

Студио лукс

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете  4 -11,99 г. на   редовен кревет

2 възрастни + 1 възрастен

2 возрасни + 2 деца до 11,99 г.

Едноспален апартман

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни + 2 деца до 11,99 год.

Двоспален апартман

4 возрасни

2 возрасни + 2 деца 4-11,99 г. на  редовни кревети

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца  до 11,99 г.

 

Дополнителни услови:ОПШТИ УСЛОВИ за РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ / EArly booking discount/:
- 25%
намаление од цената за направени резервации до 01.11.2019, платени на 100% до 15.11.2019
20% намаление од  цената за направени резервации до 01.12.2019, платени на 100% до 15.12.2019
15% намаление од цената за направени резервации до 15.12.2019, платени на 100% до 25.12.2019

- Храната и пијалоци вклучени на  HB програмата се валидни само за основниот Ресторант во хотелот;
- Храна и пијалоци не се изнесуваат од ресторанот;
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
- Не са вклучени пијалоци за време на вечерата ;
- Влегување во собите од 14.00ч. и напуштање до 12.00ч.

 

Попусти за престој / Extraces /:

 7=6, 9=8, 11=10 и 14=12

Попустите  не важат за Висока сезона.

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2