HOTEL ICEBERG

HOTEL ICEBERG

Хотел Iceberg е модерен, нов хотел лоциран блиску до ски лифтот на околу 800 метри од центарот на Банско. Располага со: ресторан, лоби бар, таверна, ски гардеробер, внатрешен базен, СПА центар, две конференциски сали, Wi-Fi, сала за игри, бесплатен паркинг. СПА центарот вклучува: базен, џакузи, парна бања, сауна, фитнес, масажи и турска бања.  Хотелот на гостите им обезбедува трансфер до ски гондолата. Собите во Хотел Iceberg се убаво уредени со единечни и дупли кревети, мини бар, телефон, ТВ и бања. Дел од собите имаат балкон, а останатите имаат панорамски прозорци.

НА БАЗА ВB

Тип на сместување

Ниска сезона
01.12.19-20.12.19
04.03.20 -07.03.20

Средна сезона
14.01.20-31.01.20
17.02.20-03.03.20

Висока сезона
21.12.19- 27.12.19
04.01.20-13.01.20
01.02.20-16.02.20

Нова година*
28.12.19-03.01.20

Двокреветна соба    /2+0/  

16 €

18 €

21 €

30 €

Еднокреветна соба  /1/  

27 €

31 €

34 €

52 €

Двокреветна супериор соба     
/ 2+2 /

18 €

20 €

23 €

33 €

Фамилијарна мансарда
 /4 + 0/ 

54 €

63 €

65 €

103 €

Апартман
/4+2/

65 €

72 €

76 €

122 €

- Цените со изразени во евра и вклучуваат појадок и бесплатно користење на базен, џакузи, парна бања, фитнес,детско катче, ски гардеробер, превоз до ски лифт, интернет.

  • - Едно дете 0-1.99 год.-бесплатно (бебешко креветче на барање со доплата 5 еур на ден)
  • - Прво дете од 2-5.99 год. на дополн.легло со 2 возрасни-70% попуст
  • - Второ дете од 2-5.99 год. на дополн.легло со 2 возрасни бесплатно на ноќ. со појадок
    - Дете од 6-11.99 год. на дополн.легло со 2 возрасни-50% попуст
  • - Возрасен на дополнително легло-20% попуст
  • - Доплата за вечера 7 еур за возрасен и 4 еур за дете до 12 години.


Дополнителни доплати:
- Новогодишна вечера (задолжителна)-70еур возрасен /30 еур дете од 6-11.99 год.
- Мин. престој 3 ноќи (Полупансион) за период 28.12-03.01.
- Задолжителна вечера за период 28.12-02.01.2020
- Празнична вечера 16 еур за возрасен и 7 еур за деца до 12 години

Екстра попусти: (7=6) за престој 01.12-27.12 & 04.01-07.03; (5=4) за  пристигнување во Недела и престој до Четврток

Екстра попустите не важат за Новогодишниот период

Забелешки:
- Во Двокреветна Супериор соба има можност за сместување на 3-то и 4-то лице на дополнителен кревет
- Цената на Фамилијарна мансарда е наем за 4 лица
- Цената на Голем апартман е наем за 4 лица и има можност за сместување на 5-то и 6-то лице на дополнителен кревет

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2