Hotel Zara ****

Hotel Zara

Во едно од најромантичните и најубави катчиња во Банско се наоѓа сосема модерниот комплекс Зара. Хотелскиот комплекс Зара се наоѓа на околу 400 метри од станицата на ски лифтот, и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на ски лифтот хотелот Ви обезбедува бесплатен трансфер. Луксузниот четириѕвезден хотел Вам, на Вашето семејство и Вашите пријатели ќе Ви овозможи незаборавен престој и одмор. Хотел Зара ќе ве освои со луксот и убавината на 89 стандардни, луксузни и едноспални апартмани обезбедени по највисок стандард, во кои ќе го најдете се она неопходно за пријатен престој. Хотелот располага и со модерен и функционален спа центар кој ќе придонесе за неповторливо релакс уживање во базен, џакузи, парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина. За најмалите хотелот нуди детско катче со професионални аниматори. Хотелот располага и со лоби бар, ресторани и летна градина, како и билијард и електронски игри за оние кои сакаат да се забавуваат, а за скијачите удобен ски гардеробер.

СЕЗОНА ЛЕТО 2017

Тип на сместување 18.04 – 13.07 14.07 – 09.09 10.09 – 30.11
Услуга HB ALL HB ALL HB ALL
Двокреветна стандардна 19 € 23 € 24 € 27 € 21 € 25 €
Двокреветна лукс 20 € 24 € 25 € 28 € 22 € 26 €
Едноспален апартман 25 € 29 € 30 € 33 € 27 € 29 €

Цената е по лице на ден и вклучува:
- Појадок , пладневна ужина,вечера на база полупансион - НВ
- Појадок, попладневна ужина, ручек и вечера на база Се вклучено - All inclusive
- Користење на Спа центар(базен, сауна, парна бања, фитнес центар, џакузи, соба за релакс)
- Интернет
- Детски кат и детска анимација

Попусти:
- Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно
- Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
- Второ и трето дете од 6 до 11.99 години, сместени на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% попуст
- Возрасни (12+) сместен на дополнителен кревет - 30% попуст
- Деца од 6 до 11.99 години, сместени на редовен кревет со еден возрасен - 30% попуст
- Еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за двокреветното сместување во соодветниот тип соба

Капацитет и сместување:
- Максимална можност за сместување во Двокреветна соба стандард е 2 возрасни на редовно легло
- Максимална можност за сместување во двокреветна лукс соба е 2 возрасни на редовен кревет + 2 деца до 12 години на дополнителен кревет или 3 возрасни
- Максимална можност за сместување во Едноспален апартман е 2 возрасни на редовен кревет + 2 деца до 12 година на дополнително легло или 4 возрасни

Исхрана:
- HB - појадокот и вечерата се на блок маса. Во случаи на помалку од 25 лица во хотелот блок маса се заменува со мени; Пијалоци не се вклучени
- All Inclusive - појадок, ручек и вечера на блок маса; Во случаи на помалку од 25 лица во хотелот блок маса се заменува со мени
- Ручекот и вечерата ги вклучуваат следниве пијалоци - минерална вода, безалкохолни пијалаци, Масовно вино, пиво, бугарски алкохол
- Ужина од 16:00 до 17:00 часот. - лесни закуски, кафе, чај, сок, минерална вода

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2