Hotel Zara ****

Hotel Zara

Во едно од најромантичните и најубави катчиња во Банско се наоѓа сосема модерниот комплекс Зара. Хотелскиот комплекс Зара се наоѓа на околу 400 метри од станицата на ски лифтот, и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на ски лифтот хотелот Ви обезбедува бесплатен трансфер. Луксузниот четириѕвезден хотел Вам, на Вашето семејство и Вашите пријатели ќе Ви овозможи незаборавен престој и одмор. Хотел Зара ќе ве освои со луксот и убавината на 89 стандардни, луксузни и едноспални апартмани обезбедени по највисок стандард, во кои ќе го најдете се она неопходно за пријатен престој. Хотелот располага и со модерен и функционален спа центар кој ќе придонесе за неповторливо релакс уживање во базен, џакузи, парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина. За најмалите хотелот нуди детско катче со професионални аниматори. Хотелот располага и со лоби бар, ресторани и летна градина, како и билијард и електронски игри за оние кои сакаат да се забавуваат, а за скијачите удобен ски гардеробер.

01 - 21.12
27 - 28.12
HB
22.12 - 26.12*

HB
29.12 - 02.01

HB
03 - 10.01

HB
11.01 - 25.01
12.02 – 04.03
HB
26.01 - 11.02

HB
05.03 - 15.04**

HB
Сезона Рекламен Божиќ Новогодишен Висока Ниска Висока Рекламен
Двокреветна стандард* 28 € 32 € 55 € 35 € 31 € 35 € 28 €
Двокреветна лукс** 32 € 36 € 59 € 39 € 35 € 39 € 32 €
Апартаман со една спална *** 37 € 41 € 64 € 44 € 40 € 44 € 37 €
Апартаман со две спални **** 37 € 41 € 64 € 44 € 40 € 44 € 37 €

Цената е по лице и вклучува:
- Појадок , пладневна ужина,вечера на база полупансион - НВ
- Користење на Спа центар(базен, сауна, парна бања, фитнес центар, џакузи, соба за релакс)
- Интернет
- Детски кат и детска анимација

Попусти:
- Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно
- Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% попуст
- Возрасни (12+) сместен на дополнителен кревет - 30% попуст
- Деца од 6 до 11.99 години, сместени на редовен кревет со еден возрасен - 30% попуст
- Еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за двокреветното сместување во соодветниот тип соба

Капацитет и сместување:
- Максимална можност за сместување во Двокреветна соба стандард е 2 возрасни на редовно легло
- Максимална можност за сместување во двокреветна лукс соба е 2 возрасни на редовен кревет + 2 деца до 12 години на дополнителен кревет или 3 возрасни
- Максимална можност за сместување во Едноспален апартман е 2 возрасни на редовен кревет + 2 деца до 12 година на дополнително легло или 4 возрасни

Исхрана:
- HB - појадокот и вечерата се на блок маса. Во случаи на помалку од 25 лица во хотелот блок маса се заменува со мени; Пијалоци не се вклучени
- All Inclusive - појадок, ручек и вечера на блок маса; Во случаи на помалку од 25 лица во хотелот блок маса се заменува со мени
- Ручекот и вечерата ги вклучуваат следниве пијалоци - минерална вода, безалкохолни пијалаци, Масовно вино, пиво, бугарски алкохол
- Ужина од 16:00 до 17:00 часот. - лесни закуски, кафе, чај, сок, минерална вода


НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2