Hotel Regnum *****

Hotel Regnum

Локација : 400 м од жичарницата Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН
Вид на сместување
27.12-01.01.2019 21.12-26.12.2018
02.01-09.01.2019
18.01-02.02.2019
10.01-17.01.2019
03.02-28.02.2019
01.12-20.12.2018
01.03-13.04.2019
Едноспален апартман - цена за 2 лица 2+2 197 € 163 € 130 € 109 €
Двоспален апартман - цена за 4 лица 4+2 360 € 276 € 211 € 184 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло Бесплатно
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло 50 € 42 € 32 € 28 €
Доплата за возрасен на доп.легло 56 € 46 € 39 € 32 €
Доплата за апартман со поглед на планина 5€ за апартман на ден
Доплата за делукс апартман 10€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба 10% попуст 25% попуст 25% попуст 25% попуст

Во цената е вклучено :
- појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР - внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) - надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Дополнителни услови : - Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете (11-15.99 год.) - 45€, дете (6-10.99 год.) - 25€
- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2