Хотел MARAYA ***

Хотел MARAYA 3*

Лоциран во подножјето на Пирин планина хотелот “Maraya” - Банско е неповторливо место за престој и одмор, кое што на секој посетител ќе му овозможи спокојство, слобода и хармонија. На гостите кои престојуваат во хотелот ќе им бидат овозможени одлични услови за одмор. Хотелот располага со 34 соби, 17 апармани и 5 delux соби, сите опремени со модерен и атрактивен ентериер. На располагање има и ресторан, лоби бар, парна бања, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга. Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 мнадморска височина до највисоките покриени со снег писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско, благопријатни за добро психичко и физичко здравје. За бизнис средбите на клиентите им стои на располагање конференциска сала, како и сеф зачување на важни документи и лични акцесори. Оние кои ја ценат добрата кујна ќе откријат вкусно и богато мени приготвено од професионалниоткулинарски тим на ресторанот, вистински кулинарски специјалитети и слатки искушенија. Хотел “Маrаya” ви нуди одлични можности за комплетен одмор. Повелете и уживајте во убавините на Банско!

 

НА БАЗА HB 2018-2019

Тип апартман
Наем
01.12.18 -27.12.18 28.12.18 -02.01.19 03.01.19 – 31.03.19
Двокреветна соба /2 pax/ 25 € 44 € 27 €
Апартман  /4 pax/ 90 € 150 € 90 €
Единечна 39 € 69 € 42 €
Возрасен доп. кревет 19 € 33 € 21 €
Дете 4-11,99 г. на
дополнителен кревет
14 € 23 € 15 €
Дете 4-11,99 г. на редовен
кревет
19 € 33 € 21 €

 

- Цените за двокреветна соба се по лице а цената за апартман е за  4 лица од ден и вклучуваат ноќевање со појадок и вечера, превоз до ски кабината, користење на СПА центар: базен, сауна, парна бања, фитнес, ски гардероба за сопствени ски, билјард, интернет .

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2