Hotel Casa Karina ***

Hotel Casa Karina

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2018

01.04 - 30.11 2018

БАЗА ALL INCLUSIVE

Тип на соба 01.04.18
30.11.18
Двокреветна соба /1 pax/ 25 €
Студио /1 pax/ 26 €
Едноспален апт. /1pax/ 28 €
Двоспален апт. /1 pax/ 28 €
Единечна 37 €
Возрасен дополнителен кревет 20 €
Дете 5,99-11,99 г. на дополнително кревет 16 €
Дете 5,99-11,99 г. на редовно кревет 17 €
Дете до 5,99 год. бесплатно
Цените се по лице на ден во евра и вклучуваат: ноќевање на база All inclusive, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, бежичен интернет во целиот хотел, хотелско осигурување и туристичка такса.

- Храната и пијалоците по програма All inclusive се валидни само за основниот ресторант на хотелот;
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
- Програмата All inclusive започнува со ужина а се завршува со ручек;
- Лица до 18 г. немат право на алкохолни пијалоци;
- Влегување во собите од 14.00 ч. и напуштање до 12.00 ч.

ПЛАТЕНИ УСЛУГИ:
- Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број места: 10,00 лв. за 24 часа.
- Доплата за бањарка 5,00 лв. за целиот престој со оставен депозит од 30,00 лв.
- Домашно милениче до 5 кг – 10.00 лв. Дневно.
- Детско креветче 5.00 лв. Дневно се плаќа на лице место

ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE
- Појадок: 08:00 ч. – 10:00 ч
- Ручек: 12:30 – 14:00 ч.
- Ужина : 16.00 – 17.00 ч.
- Вечера: 19.00 – 21.30 ч.

- 08.00 – 22.00 ч. – кафе, чај, сок, минерална вода.
- 13.00 – 22.00 ч. – бугарски алкохол


КАПАЦИТЕТ:

Тип на соба Минимален Максимален
Двојна соба 2 возрасени
1 возрасен + 1 дете 4-12 год. на
редовен кревет
2 возрасни + 2 деца до 12 год.
2 возрасни + 1 возрасен
Студио 2 возрасни
1 возрасен+ 1 дете 4-12 год. на
редовен кревет
2 возрасни + 1 дете до 4 год.
Едноспален апартман 2 возрасни 2 возрасни + 1 возрастен
2 возрасни + 2 деца до 12 год.
Двоспален апартман 4 возрасни
2 возрасни + 2 деца 4-12 год. на
редовен кревет
4 возрасни + 1 возрасен
4 возрасни + 2 деца до 12 год.


БАЗА HB

Тип на сместување 01.03.18-
30.04.18
Двокреветна соба /1 pax/ 29 €
Студио /1 pax/ 31 €
Едноспален апт. /1pax/ 37 €
Двоспален апт. /1 pax/ 37 €
Единечна 43 €
Минимален престој 3
Возрасен дополнителен кревет 24 €
Дете 3,99-11,99 г. на дополнително кревет 18 €
Дете 3,99-11,99 г. на редовно кревет 20 €
Дете до 3,99 год. бесплатно

Тип на сместување Минимален Максимален
Двокреветна соба 2 возрасени
1 возрасни 3,99-11,99 г. на редовен кревет
2 возрасни + 1 возрасен
2 возрасни + 2 деца до 11,99 г.
Студио 2 возрасни
1 возрасни + 1 дете 3,99-11,99 г. на редовн кревет
2 возрасни + 1 дете до 3,99 г.
Едноспален апартман 2 возрасни 2 возрасни + 1 возрастен
2 возрасни + 2 деца до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
Двоспален апартамн 4 возрасни
2 возрасни + 2 деца 3,99-11,99 г. на редовен кревет
4 возрасни + 1 возрасен
4 возрасни + 2 деца до 3,99г.
4 возрасни + 1 дете от 3,99 до 11,99 г.

Цената е по лице и вклучува:
- ноќевање
- појадок
- вечера
- користење на внатрешен базен со температура на водата 28-30°C
- фитнес
- сауна
- парна бања
- бесплатен Wi-Fi
- хотелско осигурување и туристичка такса

Доплати:
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избрано мени на хотелот.
- Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број места: 10,00 лв. за 24 часа.
- Доплата за бањарка 5,00 лв. за целиот престој со оставен депозит од 30,00 лв.
- Детско креветче 5.00 лв. Дневно се плаќа на лице место
- Домашно милениче до 5 кг – 10.00 лв. Дневно.

Дополнителни информации:
- Храната и пијалоците вклучени во програмата HB се валидни само за главниот хотелски ресторан
- Храна и пијалоци не се изнесуват од блок-маса до ресторанот
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
- Пијалаци за вечера не се вклучени
- Време за пријавување - по 14:00 часот, одјава - до 12:00 часот.
*Минимум престој 3 ноќевања во периодот 01.12- 26.12.2017 и 01.03-30.04.2018
*Минимум престој 5 ноќвања во периодот 27.12-28.02.2018


Промоции и акции:

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2