Hotel Belvedere Holiday Club

HOTEL „BELVEDERE Holiday Club“ 4****

„Belvedere Holiday Club“ е хотелски комплекс од затворен тип категоризиран со 4**** кој располага со луксузни апартмани со една или со две спални соби. Комплексот се состои од 3 згради со пространа внатрешност  и пријатно оззеленети надворешни површини. Има одлична местопололжба- се наоѓа на само 4 минути пешачење до жичарницата и во непосредна близина на новиот МОЛ во Банско.  Апартхотелот располага со внатрешен и надворешен базен, спа центар со џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, турска бања, масажни кабинети, солариуми, фитнес и детско катче, мини кошаркарско игралиште, сала за електронски игри, билијард, пинг понг. Атрактивниот отворен базен со џакузи, детскиот оддел и барот се одлична можност за разладување во жешките летни денови. Фудбалското игралиште со размери 45/85 метри е значаен предуслов за организирање фудбалски турнири и кампови за подготовка на спортисти. Гостите имаат на располагање три паркинзи, а преку зимскиот период за да стигнат до жичарницата можат да го користат транспортот што е во сопственост на хотелот.  „Belvedere Holiday Club“ располага со удобна конференциска сала со 120 места, опремена со мултимедијален проектор, екран, флипчарт, и безжичен интернет. Салата е идеално место за организирање и спроведување на Вашите конференции, обуки, семинари, деловни состаноци, презентации и корпоративни настани.  Независно дали ќе престојувате во апартхотелот преку летото или зимата, „Belvedere Holiday Club“ ќе Ви овозможи пријатен одмор во одличните апартмани и спа центарот.

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*
 
ПЕРИОД
Макс. лица во соба
19.12-25.12
09.03-01.04
26.12-02.01
03.01-08.03
Цена по соба /ПОЛУПАНСИОН
АПП со 1 спална (Цена за 2 лица)
2+2
71 €
143 €
99 €
АПП со 2 спални (Цена за 4 лица)
4+2
116 €
231 €
177 €
Возрасен на дополнително легло
 
25 €
28 €
28 €
Дете (6-11,99) на дополнит. легло 
 
14 €
15 €
15 €
 

- Бесплатно: базен, Финска сауна, парна бања, фитнес, џакузи, ски остава, превоз до ски лифтот, интернет, паркинг

- Мин. престој 5 ноќевања за период: 26.12-02.01; 3 ноќевања во период од 03.01-08.03

- Доплата за ручек-11 € воз./дете  6-11.99 год. 6 € /дете 0-5.99- бесплатно Ручек може да се спакува и за на ски терените

- Новогодишна вечера (незадолжителна)-75 € возрасен /40 € дете од 6-11.99 год./20 € дете од 2-5.99 год.

**На  31.12.2019-има стандардна вечера за гостите кои не  користат гала вечера

Попусти за рана резервација:
- 10% попуст за резервации направени до 30.11.
- Екстра попусти: (7=6, 10=9, 14=12) за престој од 19.12-25.12 и 03.01-01.04. 
- Двата попусти може да се комбинираат
- 10 % попуст за вториот престој  за редовни гости кои два пати престојуваат во хотелот во иста сезона или две последователни сезони
-Овој попуст не се комбинира со останатите попусти.

 

 

01.04 - 30.04.2020

 
Апартман со една спална
2 лица
Апартман со две спални
4 лица
Појадок + вечера
45 €
80 €
Појадок+вечера+пијалоци
48 €
89 €
Појадок+ручек+вечера
51 €
90 €
Појадок+ручек+вечера+пијалоци
56 €
106 €
Капацитет за сместување
2+2
4+2

 

Цените се за наем на апартман од ноќевање и вклучуваат: базен, Финска сауна, парна бања, турска бања, инфрацрвена сауна, фитнес, џакузи, интернет, паркинг, детско катче.

 

 Доплата за дополнителен кревет
Дете од 5,99 г.
Дете од 6 до 11,99 г.
Возрасен
Појадок + вечера
0
10 €
15 €
Појадок+вечера+пијалоци
0
13 €
18 €
Појадок+ручек+вечера
0
15 €
20 €
Појадок+ручек+вечера+пијалоци
0
20 €
25 €

 

За период од 17.04-21.04.2020 цените се валидни за престој од минумум 3 ноќевања.