Green Wood Hotel & Spa ****

Green Wood Hotel and Spa ****

Удобниот хотел Green Wood се наоѓа на 3км од Разлог и на 300метри од Голф терените Пирин. Одалечен е на 6 км од скијалиштето Банско, кое нуди 65 км долга ски стаза и модерни содржини за скијање. Гостите можат бесплатно да ги користат отворениот и затворениот базен со топла вода, сауна, парна бања и фитнес центарот. Бесплатен бежичен интернет е достапен во целиот објект. Хотелот Green Wood располага со детска игротека, продавници и ресторан. Гостите можат да уживаат во разновидните бугарски и европски јадења со одбрани бугарски и странски вина. Барот во лобито се наоѓа во близина на каминот и има голема понуда на кафиња, освежителни пијалоци и аперитиви. Постои можност за организирање на различни излети. Во текот на зимската сезона, хотелот нуди бесплатна услуга редовен превоз од/до ски стазата во Банско.

Термин на престој 

15.06-30.06.2020

01.09-30.11.2020

01.07-31.08.2020

Вид на сместување 

1 ноќ.

1 ноќ.

2 ноќ.

3 ноќ.

5 ноќ.

7 ноќ.

Двокреветна соба (2+0)

30€

44€

41€

35€

31€

30€

Студио (2+2)

33€

49€

45€

41€

35€

33€

Едноспален апартман (2+2)

36€

55€

50€

44€

39€

37€

Двоспален апартман (2+2)

33€

49€

45€

41€

35€

33€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА за престој од 8 и над 8 ноќевања

(период на престој 15.06-30.11.2020)

Двокреветна соба (2+0)

27€

Студио (2+2)

30€

Едноспален апартман (2+2)

35€

Двоспален апартман (2+2)

34€

 
 

Дополнителни услови :

  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
  • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.   
  • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен,сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
  • Детски кат
  • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден