ХОТЕЛ ЕЛА *** - БАНСКО

ХОТЕЛ ЕЛА *** - БАНСКО

Guest House Ela *** се наоѓа на 5 минути од гондолата. Располага со  1 двокреветна соба, 2 двокреветни LUX соби и 6 LUX апартмани. Со исклучок на двокреветна соба, сите други соби имаат балкони. Собите се опремени со  LCD телевизор, кујна, фрижидер, микробранова печка, шпорет, мијалник, прибор за јадење и садови готвење и јадење за четири лица.
После напорен ден на ски патеките или долгата прошетка во Банско, на сите  им треба релаксација и одмор. На ваше располагање е парна соба, сауна и џакузи. Уживајте и  искористете го максимумот од вашиот одмор.

 

Вид на сместување Мак. лица во соба 01.12.19 - 20.12.19
01.03.20 - 15.04.20
21.12.19 – 27.12.19
03.01.20 - 29.02.20
28.12.19 - 02.01.20
Двокреветна соба 2+1 15 19 28
Еднокреветна соба 1 20 27 22
Двокреветна LUX 2+1 23 28 33
Едноспален апартман 2+2 15 16 19

Цената е во евра по лице од ден во соодветен тип на соба.

Во цената е вклучено :
- појадок
- користење на џакузи
- сауна
- парна бања
- фитнес
- интернет

Попусти и доплати:
Деца од 0-4.99  години – бесплатно
- Деца од 5-12.99 години сместени на дополнителен кревет - 50% попуст
- Возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст
За сместување во едноспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на дополнителен кревет (доколку има).

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2