Hotel Casa Karina ****

Hotel Casa Karina

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

CASA KARINA 4* – Банско
www.bansko-casakarina.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :25% попуст за резервација и уплата до 15.10.2021
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 15.11/2021
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:  15
% попуст за резервација и уплата до 01.12.2021

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-26.12.2021 И 04.01-31.03.2022 (попустите не се комбинираат)
Цени по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12
11.03–31.03.
22.12-26.12
04.01-10.03

27.12-03.01

 
на база ПОЛУПАНСИОН        
Двокреветна соба 2+2 35€  47€  57€  
Студио 2+1 37€ 44€  60€  
Студио делукс 2+2 46€ 52€  67€  
Едноспален апартман 2+2 46€ 49€ 65€  
Двоспален апартман 4+2 46€ 49€ 65€  
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.
Дополнителни услови :
 Дете до 3.99 год. – бесплатно
 Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                     22,00€                       27,00€                     37,00€  
 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло                     24,00€                       30,00€                     39,00€  
 Возрасен на дополнително легло                     31,00€                       38,00€                     49,00€  
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2