Hotel Casa Karina ****

Hotel Casa Karina

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ЦЕНИ ЛЕТО 2020

01.04.2020 - 30.11.2020

Тип на сместување

БАЗА
ALL INCLUSIVE

БАЗА
HB

БАЗА
BB

БАЗА
RO

Двокреветна соба
1 pax

30€

26€

21€

 18€

Студио
1 pax

31€

27€

22€

19€

Студио лукс
1 pax

33€

28€

24€

21€

Едноспален апартман
1 pax

33€

28€

24€

21€

Двоспален апартман
1 pax 

32€

27€

23€

20€

Единично сместување

46€

39€

33€

26€

Возрасен на дополнителен кревет

25€

21€

18€

15€

Дете  до 11.99 г. на дополнителен кревет сместено со двајца возрасни 

бесплатно

бесплатно

бесплатно

бесплатно

Дете 6 г.-11.99 г. на редовен кревет

21€

18€

15€

13€

Резервации/Анулации

7/3

Минимален престој

1 работни денови, 2 викенд денови

Цените за однесуваат по лице од ден и вклучуваат:
- ноќевање, тип на исхрана All inclusive/HB/BB/RO,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет во целиот хотел, детски кат.

Дополнителни услови:

  • - Храната и пијалоците по програмите се валидни само за основниот ресторан на хотелот
  • - Кај помалку од 20 гости сместени во ист период, исхраната се одвива по однапред изберено мени од хотелот
  • - Програмата All inclusive започнува со ужина после ручек а завршува со ручек  
  • - Програмата НВ започнува со вечера, завршува со појадок. Во вечерата нема вклучени пијалоци Лица до 18 г. немаат право на алкохолни пијалоци
  • - Прием во хотелот е после 14.00 ч. и напуштање до 12.00 ч.

Дополнителни услуги:

  • - Подземен паркинг со видео надзор ограничен број места: 6,00 лв. за 24 часа.
  • - Користење на бањарка 5,00 лв. за целиот престој со депозит 30,00 лв.
  • - Бебешко креветче со претходна резервација  5.00 лв. на ден

КАПАЦИТЕТ:

Тип на сместување:

Минимален

Максимален

Двојна соба

2 возрасни
1 возрасен + 1 дете  од 6 -11.99 год. на редовен кревет

2 возрасни + 2 деца до 12 год.
2 возрасни + 1 возрасен

Студио

2 возрасни
1 возрасен + 1 дете  од 6 -11.99 год. на   редовен кревет

2 возрасни+ 1 дете до 4 год.

Студио лукс

2 возрасни
1 возрасен+ 1 дете  од 6 -11.99 год. на   редовен кревет

2 возрасни+ 2 деца до 12 год.
2 возрасни+ 1 возрасен

Едноспален апартман

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен
2 возрасни + 2 деца до 12 год.

Двоспален апартман

4 возрасни
3 возрасни+ 1 дете од 6-11.99 г.
на редовен кревет

4 возрасни + 1 возрасен
4 возрасни + 2 деца до 12  год

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2