Hotel Aspa Vila

Hotel Aspa Vila

Спа Хотел Аспа Вила се наоѓа во познатото село Бања, место со повеќе од 70 топли минерални извори. Гостите можат бесплатно да  го користат отворениот базен, сауна, хидромасажната када и парната бања во склоп на хотелот. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот хотел. Во склоп на хотелот имате на располагање и бесплатен паркинг. Секоја соба содржи ТВ со сателитски канали и ЦД плеер, дел за седење и сопствено купатило со туш или када, фен за коса и бесплатен прибор во тоалетот.дел од собите имаат клима и балкон. Гардаробер за ски опремата можете да ја користите бесплатно. Спа центарот и масажите се со доплата. Од останатите содржини со доплата спаѓаат:аеродромски  превоз, јавање, биљард, пинг понг, велосипеди( се изнајмуваат). Спа хотел Аспа Вила располага со ресторан, капацитет до 150 лица каде што се служат скара, бугарски специјалитети и европска кујна, голем избор на вина.

Ски центарот Банско, се наоѓа на 5 км од хотелот, а на 7 км од гондолата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. 
 

 

 

Тип на сместување

16.07 - 31.08.2020

29.05 - 15.07.2020

   

Недела-Четврток

Петок-Сабота
/мин.2 ноќевања/

 

Недела-Четврток

 

Петок - Сабота

Цена по лице за  двокреветна соба  „базен”

Возрасен

Единично сместување

Деца от 6-12 г. на доп. кревет

 

28€

43€

18€

 

31€

46€

21€

 

26€

40€

18€

 

28€

44€

21€

Цена по лице за  двокреветна соба  „гора”

Возрасен 

Единично сместување

Дополнителен кревет за возрасен

Деца од 6-12 г. на доп. кревет32€

47€

24€

21€34€

51€

26€

23€28€

43€

22€

19€31€

49€

26€

22€

Наем на апартман за двајца 

/Мах. 2 в.+2д. или 3 возр./

Дополнителен кревет за возрасен

Деца од 6 – 12 г. на доп. кревет


77€

24€

21€


82€

26€

23€


62€

22€

19€


72€

26€

22€

Цените се во евра по лице за соодветниот тип сместување и вклучуваат: ноќевање, појадок, вечера, користење на минерален базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања, релакс зона, сеф, паркинг, безжичен интернет.

Цените не важат за официјални и национални празници.

Попусти:
- Деца до 5,99 години бесплатн.
- Деца от 6-12 год. на редовен кревет – 20 % попуст од цената за возрасен.
- При сместување на еден возрасен и дете до 5,99г. се плаќа цена за единично сместување на возрасен, а детето е бесплатно.

Бонуси:
- Сите гости, кои имаат направено резервација по тие услови за 5+ ноќевања, добиваат бонус бесплатно шише вино, а за децата 30 мин. игра на тенис
- При реализирани 6 ноќевања, седмото ноќевање е со 50%  попуст од дадените цени.

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2