Аџман

Аџман e најмалиот емират од Обединетите Арапски Емирати. Лоциран е на брегот на Персискиот Залив, меѓу Шарџа и Ум ал-Кувејн. Во Аџман туристите можат да избегаат од метежот и вревата на туристичките центри како што се Абу Даби или Дубаи. Аџман наликува на бајка во светот од 1001 ноќ, но истовремено е и модерен град со необична архитектура. Религиозната архитектура на арапскиот свет може да се види во џамиите како Saudi Adschman, Sheikh Al Khalifa и Masjid Naumia. Во обновениот Naim Fort посетителите имаат можност да погледнат како изгледа луксузна куќата на еден шеик. Плажата, која се протега од Аџман до соседниот емират Шарџа, е со мек, светло обоен песок и после тврдината во Аџман таа важи за втора туристичка атракција.

Хотели во Аџман
период на патување: октомври - декември 2019

Име на хотелот Локација Услуга 5 дена /  4 ноќи 8 дена / 7 ноќи
 Bahi Ajman Palace Hotel 5 *               Ajman плажа BB 609 € 769 €

 

Цената е по лице и вклучува:
- Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи – Скопје со FlyDubai ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж)
- Повратен трансфер аеродром - хотел - аеродром во Дубаи 
- Асистенција на аеродром од претставник на партнер агенцијата
- 4/7 ноќевања во избраниот хотел по соодветна услуга*
- Аеродромски такси

Во цената не е вклучено:
- Туристичка виза 85 EUR по лице
- Задолжително патничко осигурување
- Индивидуални трошоци (користење мини бар и други услуги во хотел)

*Легенда:
- RO: само ноќевање
- BB: ноќевање со појадок
- HB: полупансион (појадок и вечера)
- AI: сé вклучено
- SAI: софт сé вклучено (алкохолни пијалоци не се вклучени во цена)
- UAI: ултра сé вклучено (додатни услуги вклучени во цена, според програмата на извбраниот хотел) 


Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Дубаи
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ: 
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2