Хотел Арити - Паралија

Хотел Арити - Паралија

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.

Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна. 

 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин

05.06.

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

Студио (мин. 2 лица)

109 €

119 €

129 €

139 €

144 €

154 €

164 €

164 €

164 €

 

89 €

99 €

109 €

119 €

124 €

139 €

149 €

149 €

149 €

Апартман (мин. 4 лица)

90 €

100 €

110 €

120 €

127 €

132 €

150 €

150 €

150 €

 

70 €

80 €

90 €

100 €

107 €

117 €

125 €

125 €

125 €

 

Термин

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

11.09

18.09

Студио (мин. 2 лица)

164 €

159 €

149 €

139 €

129 €

109 €

89 €

 

149 €

144 €

134 € 

124 €

114 €

94 €

74 €

Апартман (мин. 4 лица)

150 €

135 €

122 €

117 €

107 €

92 €

77 €

 

125 €

120 €

107 €

102 €

92 €

77 €

62 €

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 5,99 години: само превоз 30 €
- деца од 6 до 12 години: 50% попуст
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:30% попуст 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
- за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 30 € 
- возрасни: 45 € 
 

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

05.06.

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

1/2 Студио

158 €

168 €

188€

208 €

218 €

238 €

258 €

258 €

258 €

 

138 €

148 €

168 €

188 €

198  €

218 €

238 €

238 €

238 €

1/3 Студио

163 €

183 €

203 €

223€

233 €

253 €

273 €

273 €

273 €

 

153

163 €

183 €

203 €

213 €

233 €

253 €

253 €

253 €

1/4 Студио

188 €

198 €

218 €

238 €

248 €

268 €

288 €

288 €

288 €

 

168

178 €

198 €

218 €

228 €

248 €

268 €

268 €

268 €

Апартман (мин. 4 лица)

228

238 €

278 €

318 €

348 €

368 €

398 €

398 €

398 €

 

208

218 €

258 €

298 €

328 €

348 €

378 €

378 €

378 €

 

Термини

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

11.09

18.09

1/2 Студио

258 €

248 €

228 €

208 €

188 €

148 €

108 €

 

238 €

228 €

208 €

188 €

168 €

128 €

88 €

1/3 Студио

273 €

263 €

243 €

223 €

203 €

163 €

123 €

 

253 €

243 €

223 €

203 €

183 €

143 €

103 €

1/4 Студио

288 €

278 €

258 €

238 €

218 €

178 €

138 €

 

268 €

258 €

238 €

218 €

198 €

158 €

118 €

Апартман (мин. 4 лица)

398 €

378 €

328 €

308 €

268 €

208 €

148 €

 

378 €

358 €

308 €

288 €

248 €

188 €

128 €

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Термини поаѓањe за Грција:
-Скопје       05:00    Олимписки Базен
-Кочани      04:30    пред Судот
-Штип         05:00   Нова Пошта
-Радовиш   05:30    Автобуска
-Струмица  06:00   Автобуска

 

Напомени:                                                                                                                                       

- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
- Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2