Вила Koстас - Неа Потидеа

Вила Koстас - Неа Потидеа

Вилата се наоѓа веднаш до песочната плажа на прв ред во Неа Потидеа и се со директен поглед на море. Располага со дуплекси со 2 одделни спални,плус кујна и тераса,клима уред (вклучен во цена), Wi-Fi.

 

Наем на студио/апартман

Цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термин

08.05

15.05

22.05

29.05

05.06

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

1/6 дуплекс

199 €

199 €

199 €

199 €

219 €

259 €

409 €

459 €

499 €

599 €

649 

649 

649 

 

Термин

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

11.09

18.09

25.09

1/6 дуплекс

649 

599 

499 

399 

359 

299 

249 

199 

 

 Во цената е вклучено:
- наем на дуплекс за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Доплата за превоз:
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 11,99 години: превоз  30 €
- Лица над 12 години: 45 €

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Термини поаѓањe за Грција:
-Скопје       05:00    Олимписки Базен
-Кочани      04:30    пред Судот
-Штип         05:00   Нова Пошта
-Радовиш   05:30    Автобуска
-Струмица  06:00   Автобуска

Напомени:

- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
- Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2