HURGADA

ХУРГАДА6ноќи
Е С Е Н

ДЕНА / 6 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ

Од мало рибарско село, препраснато во еден од најпознатите туристички центри на Црвеното море, Хургада нуди безброј опции за незаборавен одмор за сечиј вкус. Тука Ве очекуваат прекрасни плажи, журкање до раните утрински часови и незаборавно нуркање во длабочините на тиркизните води, сето тоа залиено со уникатен египетски шарм.

ХОТЕЛ

WEB

ОБЛАСТ

Ноќи

1 / 2 Соба

Shams Safaga Resort-Soma Bay 4*

www.shamssafagaresort.com

 

Soma Bay

6

399

Minamark resort 4*

www.minamark.com

Hurghada

6

499

Hawaii Le Jardin Aqua Park Resort  4*

www.hawaiilejardinaquaresort.com

 

Hurghada

6

469

Jasmin Palace Resort&Spa 5*

www.jasminpalace.com

Hurgada

6

469

Stella di Mare Gardens Resort 5

www.stelladimare.com

Makadi Bay

6

499

Sea Star Beau Rivage 5*

www.seastarbeaurivage.com

El Dahar

6

499

Royal Lagoons Aqua Park 5*

www.royallagoonsresort.com

El Memsha

6

455

Long Beach Resort 5*

www.longbeachresort.com

Safaga

6

499

Caves Beach Resort 5*

www.cavesresort-hurghada.com

Hurghada

6

455

Albatros Citadel Resort 5*

www.albatroscitadel.com

Sahl Hasheesh

6

 

630

 

Premier le Reve hotel 5 *

www.premierlereve.com

Sahl Hasheesh

6

815

 

Поаѓање (SKP – HRG)

Враќање (HRGSKP)

Период

Секој ден/според ред на летање

Секој ден освен среда/според ред на летање

21 сеп-26 окт 2021

 

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Повратна карта со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Организиран трансфер во Хургада аеродром - хотел- аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел соуслуга сѐ вклучено (All Inclusive)
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Хургада

Во цената не се вклучени следните услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручекивечера,минибар,пијалоци)

Виза за влез во Египет 25 USD, се добива при слетување во Египет


Важна напомена:

 • Цените се дадени по лицеза сместување во двокреветна соба
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата,цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Поради мерките за заштита од Ковид – 19, хотелите не дозволуваат сместување на повеќе од 2 лица во стандардна соба
 • Плаќање исклучиво во денари 1 €-61.8 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • За влез во Египет потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 48 часа). Сите наведени сертификати се однесуваат за лица постари од 6 години.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан  COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Останатите општи услови на патување на ТА САФАРИ  и СКТМ важат,освен горенаведеното