Hotel Radika-Mavrovo *****

ХОТЕЛ РАДИКА МАВРОВО *****

Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово", Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика исполнет и интересен.

Тип на сместување                                  Единечно сместување                                Сместување мин. две лица   
Стандардна супериор                                   59 €                                        39 €
Џуниор суит                                   71 €                                        47 €
Апартман и Дуплекс апартман                                   83 €                                        55 €
Президент апарман                                  205 €                                       120 €

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

Цените се за едно лице по ноќевање.

Доплати и услуги:

Дета од 0-4 години - бесплатно;

Дета од 4-12 години доплаќа 15 по ноќевање.

Трето лице во соба плаќа 25 € по ноќевање. 

Цената вклучува:

-Туристичка такса, осигурување;

-Користење на спа центар и фитнес центар;

-Внатрешна и надворешна игротека;

-Паркинг;

-Wi-fi.

Доплата за јадење: ручек - 15 ; вечера - 15 €.