Hotel Bistra Mavrovo ****

ХОТЕЛ БИСТРА МАВРОВО ****

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.
 Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Хотелот располага со сопствен ресторан и бар, базен, кралско џакузи, фитнес центар, сауна и игротека за најмалите.

Цени до 14.12.2020

Недела - Четврток

Тип на сметување                                      Стандардна соба                                                                      Соба со џакузи                        
Еднокреветна соба                                          29€                                              39€
Двокреветна соба                                          50€                                              70€


Петок - Сабота

Тип на сместување                                           Стандардна соба                                                                   Соба со џакузи                          
Еднокреветна соба                                          35€                                           45€
Двокреветна соба                                          60€                                           80€


Цената вклучува:

-Ноќевање со појадок;
-Бесплатно користење на Wi-fi;
-Бесплатен паркинг;
-Користење на спа центар (внатрешен базен, турска бања, џакузи);
-Туристичка такса;
-Користење на игротека.

Цени од 15.12.2020

Недела - Четврток

Тип на сметување                                      Стандардна соба                                                                      Соба со џакузи                        
Еднокреветна соба                                          59€                                              69€
Двокреветна соба                                          84€                                              104€


Петок - Сабота

Тип на сместување                                           Стандардна соба                                                                   Соба со џакузи                          
Еднокреветна соба                                          89€                                           99€
Двокреветна соба                                          127€                                           147€


Цената вклучува:

-Ноќевање со појадок и вечера ;
-Бесплатно користење на Wi-fi;
-Бесплатен паркинг;
-Користење на спа центар (внатрешен базен, турска бања, џакузи);
-Туристичка такса;
-Користење на игротека.

Цени Висока сезона Зима 2020/2021

Тип на сметување        30.12.2020 - 01.01.2021     14.02.2021 - 16.02.2021   02.01.2021 - 15.01.2021
Еднокреветна соба    115€        125€ 89€
Двокреветна соба    165€       185€ 127€

 
Цени за деца 

- Деца до 6 години - бесплатно
- Деца 7-12 години - 50% попуст
- Деца 12 години -плаќа како возрасен

Доплати и услуги:

-Доплата за дополнително јадење 7 €;

-Check in: 14:00h; Chech out: 10:00h;

-Доцно одјавување до 18:00h - 40% од редовната цена по ноќевање;

-Дневен краток престој од 10:00h - 20:00h - 60% од редовната цена по ноќевање;

-Трето лице во соба - 40% од редовната цена по лице.

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ