Grand Hotel Bansko 4*

GRAND HOTEL BANSKO 4*
СПА ХОТЕЛ НА ГОДИНАТА

Гранд Хотел Банско работи целогодишно, преку летото гостите имаат можност да користат различни активности– пикник во планина, екскурзија до Парк на танцувачките мечки, прошетки  по еко патеки и сл. 

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА -: 20% попуст за резервација и уплата до 15.10.2021

15% попуст за резервација и уплата до 15.11.2021

10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

БОНУСИ : 7=6  важи за целиот период  освен од 23.12-03.01.2022
Попустите и бонусите не  се комбинираат.
ЦЕНИ ЗИМА 2021 -2022 
      Период 01.12.2021 -22.12.2021 23.12.2021 -29.12.2021 30.12.2021 -  02.012022 03.01.2022- 10.01.2022-21.01.2022 22.01.2022 -18.02.2022 19.02.2022-11.03.2022 12.03.2022-31.03.2022 сместување за максимим лица по соба
09.01.2022
Услуга HB HB HB HB HB HB HB HB  
Тип на соба                  
Двокреветна стандардна соба   (2+0) 42 € 60 € 90 € 62 € 54 € 61 € 45 € 42 € 2adl
Двокреветна делукс соба  (2+1) 48 € 66 € 96 € 68 € 61 € 67 € 51 € 48 € 2adl+1 chd/5.99y/
Еднокреветна соба  66 € 94 € - 98 € 87 € 97 € 72 € 66 € 1adl+1inf/5.99y/
Едноспален апартман (2+2) 53 € 72 € 108 € 74 € 68 € 73 € 57 € 54 € 3adl+1chd/5.99y/
Двоспален Апартман  (4+1) 47 € 66 € 96 € 68 € 60 € 67 € 51 € 48 € 4adl+1chd/5.99y/

Цената вклучува:
Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса;
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба;
Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар;
Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

Специјални услови 
 Минимум престој од 3 ноќевања
Минимум 4 ноќевања за период од 30.12.2021 - 02.01.2022 /
    возрасни деца 6 - 11.99 деца  0 – 5.99    
New YearsDinner     35.00 € бесплатно Задолжително
Main Restaurant 70.00 €
ChristmasDinner   25.00 € 12.50 € бесплатно Задолжително
Event hall
Доплати :
20 € доплата за соба со балкон 
10 € паркинг 
50 € за соба со џакузи 
 


Напомена:
* Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).
*Дете од 0-5,99 години – 100% – бесплатно
*Дете од 6-11,99 години – 50% попуст
*3то и 5то возрасно лице – 30% попуст

Опис на соби:
Double room:
Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон
Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;
Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

За деца:
• Базен за деца, Детско креветче – бесплатно, Столче за хранење – бесплатно, Електронски игри – со доплата;

SKI:
• Транспорт до гондола лифт – бесплатно;
• Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;

СПА центар:
Бесплатно користење на: 
Внатрешен базен;  Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна ; Со доплата: Масажа.