DUBAI

Дубаи
7 дена / 4 ноќи пакет аранжман

Име на хотелот Локација Цена
Ibis Mall Of Emirates 2* Al Barsha 459 €
First Hotel Suites 4* Al Barsha 479 €
Crowne Plaza Dubai Jumeirah 5*
(ex. Ramada by Wyndham Jumeirah)
Al Mina 579 €
V Hotel Dubai Curio Collection by Hilton 5* Al Habtoor City 699 €
Stella di Mare Dubai Marina 5* Dubai Marina 699 €
Aloft the Palm 4* Palm Jumeirah 699 €
Centara Mirage Beach Resort 4* Deira Islands 719 €


* Цените не важат за време на празници
 

Летови
Поаѓање Враќање
понеделник, петок, сабота
(Скопје - Истанбул) 11:40 - 14:00
(Истанбул - Дубаи) 21:45 - 03:15+1
понеделник, петок, сабота 
(Дубаи - Истанбул) 02:40 - 05:55
(Истанбул - Скопје) 07:35 - 08:40

 

Факултативни екскурзии
Име на екскурзија Времетраење Цена по лице Опис
Cyti tour 5 часа 35 € Трансфер со водич, панорамски разглед со неколку застанувања
Jeep Safari tour 5 часа 80 € Трансфер, сафари со џип, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни)
Dhow Cruise Marina 2 часа 80 EUR Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)

 

Во цената се вклучени следните услуги

- Авионски билет со Pegasus Airlines од Скопје (вклучен багаж 20кг.)
- 4 ноќевања со појадок во одбран хотел
- Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Дубаи
 

Во цената не се вклучени следните услуги

- Аеродромски такси 85 €
- Виза за УАЕ 85 €
- Факултативни екскурзии
- Задолжително патничко здравствено осигурување со покритие за COVID-19
- Таксата за престој се плаќа директно во хотелот:
      4-5 €/ за соба на ден за хотел 5*
      3-4 €/за соба на ден за хотел со 4*
      2-3 €/за соба на ден за хотел со 3*
- Дополнителни трошоци во хотел (ран чек ин, доцен чек ин, телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)

Важна напомена:

- Цените зависат од слободни места во авион и хотел
- Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62 ден
- Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
- Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
- За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја
- За влез во Обединети Арапски Емирати е потребен задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Дубаи). За деца до 12 години кои патуваат со родители, не е потребен ПЦР тест (согласно моментални протоколи за влез во Дубаи)
- За влез во Македонија потребна е само една потврда од доленаведените
      - сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување  
      - примени најмалку 2 вакцини и поминати 14 дена после втората доза
      - Антиген негативен тест
      - ПЦР негативен тест
- Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години
- Важат останатите општи услови на патување на ТА САФАРИ, освен погоре наведените