Hotel Biser

Хотел Бисер ****

Хотел Бисер е бисерот на Охридското езеро, и е изграден во уникатен старо Македонски стил. Се наоѓа во близина на манастирот Света Богодорица, и е вистински предизвик за обожавателите на проѕирните води на Охридското езеро, природа и културно наследство. Хотел Бисер има одлична песочна плажа, опремена со игралишта за секаков спорт. Специфичните карактеристики на овој хотел го прават погоден за летен и зимски туризам.

Тип на сместувње                                              Цена за BB                                                                               Цена за HB                                   
Единечна соба                                       30 €                               33 €
ДвокреветнаТрокреветна                                      22 €                               25 €
Апартмани                                      55 €                               65 €

СО ВАУЧЕР ЗА ДОМАШЕН ТУРИЗАМ 
 

*Цените се по лице

Попусти и доплати:

Второто лице во апартман има 50% попуст од цената на апартманот,

Tрето и четврто лице имаат 70% попуст од цената на апартманот.

ДДВ, туристичка такса и осигурување вклучени во цената.
Доплата за ручек 6 € односно 360.00 ден.
За деца со родители за дополнителен кревет се плаќа само доручек по цена од 200.00 ден, ручек и вечера 360.00 ден.

Услуги
Деца од 0-5 години гратис. ( доплата доколку се користат ресторански услуги).
Деца oд 6-12 години 50 % од цената на аранжманот.
Во цената е вклучено бесплатен паркинг, интернет wi-fi во лоби и ресторан.

Во цената НЕ е вклучено мини бар и пијалок за време на ручек/вечера.
Доручек - Шведска маса
Ручек/Вечера - Избор од две мениа.