Хотел Дрим - Струга

 Хотел Дрим**** - Струга

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани.

Хотелот располага со соби дизајнирани согласно  потребите на клиентите и може да одберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од убавите пространи апартмани.

Тип на сместување                                                                                                            

Ноќевање со појадок  (BB)                

Double Superior Room max 2 лица              22,5 €
Тип на сместување  Ноќевање со појадок и вечера (HB)
Double Superior Room max 2 лица             27,5 €

Напомени:
- Понудените цени се по лице за 1 ноќевање
- Цените се валидни при минимум престој од 2 ноќи и периодот на важност е до 20.12.2021
- Деца од 0 – 6 год се сместуваат бесплатно,
- Деца од 6 – 12 год добиваат 50% попуст
- Трето и четврто лице добиваат 30% попуст
- Еднокреветна супериор соба се доплаќа 40%
- Цените не се валидни за време на празници

Факултативни екскурзии:
- Охрид, Вевчани, Калишта, Родожда...
- Разглед на Струга и кружна тура со велосипед...
- Планинарење и бродска тура до Св. Наум


НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2