Почитувани клиенти и наши соработници,

Ве информираме дека, согласно препораките и одлуките на Владата, поврзани со појавата на Ковид-19 (корона вирус), туристичката агенција САФАРИ воведе мерки за превенција и заштита на вработените и на клиентите. Агенцијата ги пренасочувa работните обврски од домашни услови, се до нормализирање на состојбата.

Ве замолуваме за сите Ваши барања и информации за предходни резервации, како и за идни патувања да нé контактирате на нашите телефони: 071242608 во Скопје, 071239915 во Струмица или пишете на нашиот мејл: info@safari.mk. За доброто на нашите клиенти ќе постапиме соодветно и согласно нашите можности.

Исто така Ве известуваме дека нашите портали за резервации на авионски карти www.aviokarti.mk и www.safari.mk работат без прекин во секое време.

Веруваме дека ситуацијата ќе се среди и ќе ги вратиме нашите животи во нормален тек.

Здравјето на сите е пред сé!


Лето 2020


Далечни патувања

Новости

 • Промотивни цени до Австралија

  Специјални цени карти до Австралија и Нов Зеланд со реномираната компанија Сингапур Ерлајнс. Само кај нас, побарајте понуда за датумите кога сакате да патувате. Цените почнуваат од 575 евра со вклучени такси до Перт, Сиднеј, Мелбурн, Бризбен, Аделаида и Аукленд.

  Јули, 2016
 • Акција: директно до Прага

  Најевтини авио карти СКОПЈЕ - ПРАГА со директен лет на Czech Airlines веќе од 53 € со сите такси вклучени и гратис багаж во еден правец и 101 € повратно. Одење: понеделник, среда и петок, враќање: вторник, четворток и недела. Резервирај онлајн и заштеди

  Јули, 2016
 • SWISS Промоција

  Швајцарскиот национален авио превозник објави промотивни тарифи за летовите на релација Скопје - Цирих по цени од 68 € со вклучен багаж и SWISS квалитет.

  Јули, 2016

Rent a car

Вршиме резервации за изнајмување автомобили за сите дестинации во светот.

Патничко осигурување

Кај нас можете да купите полиса за задолжително патничко осигурување за сите држави во светот

Визи

Посредуваме при вадење визи за влез во повеќе земји: Обединети Арапски Емирати, Филипини, Тајланд ...