VILLA DIMITRIS

VILLA DIMITRIS

Овој убав објект се наоѓа во средишниот дел на местото Лаганас, лоциран во прекрасна зелена градина. Димитрис располага со повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, кои се опремени во стандардот на објектите од Б категорија. Близината на сите потребни објекти и содржини: супер маркети, ресторани и кубови за забава, го дополнуваат впечатокот за одлично место за одмор. Вилата Димитрис, како еден од многуте објекти за сместување во Лаганас, го заслужува вниманието особено кај младата популација.

Наем на студио

цени за цело студио за 7 или 9 ноќевања без превоз

Термин 14.09
Студио за 2 лица 109 €
Студио до 3 лица 128 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 14.09
Возрасен 60 €
Дете 40 €

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио за 7 или 9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Употребата на клима уред во објектот е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.