VILLA THOMAS

VILLA THOMAS

Во мирниот дел на Лименарија, недалеку од вилата Сотирија се наоѓа Villa Thomas. Со својата надворешност, која е надополнета со убавото зеленило, станува допадлива веќе при првата средба со неа. Во својот состав има повеќе единици за сместување, студија и апартмани, сите опремени со соодветен мебел, мини кујни и балкони со гарнитури за седење. За гостите е обезбеден Wi-Fi интернет, ТВ и клима уред со доплата. Паркирањето на возилата е можно во непосредна близина на објектот.

Наем на студио/апартман

цени за цело студио/апартман за 7/8/9 ноќевања без превоз

Термин 15.09 22.09
Студио 2 лица 152 € 121 €
Апартмани до 4 лица 223 € 179 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 15.09 22.09
Возрасен 35  25 
Дете 25  18 

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио/апартман за 7/8/9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.