VILLA SOTIRIA

VILLA SOTIRIA

Вилата Сотириа е лоцирана на само неколку метри од главната улица во Лименарија, на околу 150м оддалеченост од плажа. Вилата е опкружена со големо дворно место, со високи дрвја кои заедно со самиот објект оставаат впечаток на солидно припремен објект за одмор. Во дворното место, има простор за скара, има место за багаж и чешма во задниот дел, како и  мал паркинг. Студијата во оваа вила се распоредени на прв кат.

Наем на студио/апартман

цени за цело студио/апартман за 7/8/9 ноќевања без превоз

Термин 15.09 22.09
Студио за 2 лица 174 € 139 €
Студио до 3 лица 189 € 152 €
Апартман до 6 лица 261 € 209 €


Доплата за превоз по намалени цени

Термин 15.09 22.09
Возрасен 35  25 
Дете 25  18 

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио/апартман за 7/8/9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот


Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен)

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.