HOTEL RALITSA

RALITSA HOTEL 2*

Локација: Хотелот се наоѓа на плажата во Лименарија на 100 м од центарот.
Хотелски содржини: ресторан, кафе, интернет.
Сместување: 24 соби, сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, балкон, клима, ТВ.
Плажа: песочна
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Пакет цени

цени за лице за 7/8/9 ноќевања без превоз со полупансион

Термин 15.09 22.09
Соба за 2 лица 139 € 139 €
Соба до 3 лица 143 € 143 €

- 1 дете 0 - 11год.99год. -100% / 3 возрасен 12+ год. -30% 

 

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 55 EUR (возрасни); 40 EUR (деца 02-12г.)

 

Во цената е вклучено:
- Минимум престој од 7, 8 или 9 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Патничко осигурување

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува на рецепција 3  € од ден
- Доплата за туристичка такса 0.50 € - 1.50 € од соба од ноќевање
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 50% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Early Booking !).

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.

 

Напомени за ран букинг:
- Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.
- ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД МИН. 30% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, а целосна доплата се врши најдоцна до датумот кога завршува попустот за ран букинг.
- Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
- Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени.
- Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.