HOTEL PAPAGEORGIOU

HOTEL  PAPAGEORGIOU 2*

Локација: Хотелот се  наоѓа на самиот градски плоштад во Лимеарија, на околу 100 м оддалеченост од градската плажа.
Капацитет: 20 соби
Услуга: полупансион (појадок во хотелот и вечера во ресторан / таверна)
Хотелски содржини: мини ресторан, интернет. 
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, сателитска ТВ.

Пакет цени

цени за лице за 7/8/9 ноќевања без превоз со појадок

Термин 15.09 22.09
Соба за 2 лица 84 € 80 €

- 1 дете 0 - 5,99год. без кревет BB(ноќевање со појадок) 4 € / Доплата за вечера HB(полупансион) 8 € / 5 € деца до 12год.


ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 55 EUR (возрасни); 40 EUR (деца 02-12г.)

 

Во цената е вклучено:
- Минимум престој од 7, 8 или 9 ноќевања и услуга - ноќевање со појадок (појадок во хотел во ресторан 'Kostis')
- Патничко осигурување

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува 5  € од ден
- Доплата за туристичка такса 0.50 € од соба од ноќевање
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 50% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман

 

Напомени:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица
- Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
- При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
- При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.