Vila Agapi

Vila Agapi

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин    26.05       02.06       09.06       16.06       23.06       30.06       07.07       14.07       21.07   
Студио (мин. 2 лица) 79 €  99 €  119 €  134 €  149 €  164 €  169 €  189 €  194 € 
  69 €  89 €  109 €  124 €  139 €  154 €  159 €  179 €  184 € 
Студио (4 лица) 57 €  69 €  84 €  92 €  99 €  107 €  109 €  122 €  124 € 
  47 €  59 €  74 €  82 €  89 €  97 €  99 €  112 €  114  € 
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 59 €  77 €  92 €  99 €  107 €  117 €  119 €  134 €  139 € 
  49 €  67 €  82 €  89 €  97 €  107 €  109 €  124 €  129 € 

 

Термин    28.07       04.08       11.08       18.08       25.08       01.09       08.09       15.09   
Студио (мин. 2 лица) 194 €  194 €  184 €  169 €  139 €  109 €  99 €  79 € 
  184 €  184 €  174 €  159 €  129 €  99 €  89 €  69 € 
Студио (4 лица) 124 €  124 €  119 €  112 €  94 €  74 €  69 €  57 € 
  114 €  114 €  109 €  102 €  84 €  64 €  59 €  47 € 
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 139 €  139 €  132 €  122 €  102 €  82 €  77 €  59 € 
  129 €  129 €  122 €  112 €  92 €  72 €  67 €  49 € 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини    26.05       02.06       09.06       16.06       23.06       30.06       07.07       14.07       21.07   
1/2 Студио 128 € 158 € 198 € 228 € 258 € 288 € 298 € 328 € 338 €
  108 € 138 € 178 € 208 € 238 € 268 € 278 € 308 € 318 €
1/3 Студио 138 € 168 € 218 € 248 € 278 € 308 € 318 € 348 € 358 €
  118 € 148 € 198 € 228 € 258 € 288 € 298 € 328 € 338 €
1/4 Студио 148 € 178 € 238 € 268 € 298 € 328 € 338 € 368 € 378 €
  128 € 158 € 218 € 248 € 278 € 308 € 318 € 348 € 358 €
Апартман 1 спална 178 € 228 € 288 € 318 € 348 € 388 € 398 € 438 € 458 €
  138 € 188 € 248 € 278 € 308 € 348 € 358 € 398 € 418 €

 

Термини    28.07       04.08       11.08       18.08       25.08       01.09       08.09       15.09   
1/2 Студио 338 € 338 € 318 € 288 € 238 € 178 € 158 € 128 €
  318 € 318 € 298 € 268 € 218 € 158 € 138 € 108 €
1/3 Студио 358 € 358 € 338 € 308 € 258 € 188 € 168 € 138 €
  338 € 338 € 318 € 288 € 238 € 168 € 148 € 118 €
1/4 Студио 378 € 378 € 358 € 328 € 278 € 198 € 178 € 148 €
  358 € 358 € 338 € 308 € 258 € 178  € 158 € 128 €
Апартман 1 спална 458 € 458 € 428 € 388 € 328 € 248 € 228 € 178 €
  418 € 418 € 388 € 348 € 288 € 208 € 188 € 138 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Напомени:

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2