Hotel Ariti

Hotel Ariti

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и одделна комплетно опремена мини-кујна, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна. 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

последна претпродажбата важи за целосна уплата до 18.05.2019

Термин 26.05 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
Студио (мин. 2 лица) 69 € 74 € 94 € 104 € 114 € 119 € 129 € 139 € 144 €
  56 € 66 € 80 € 89 € 99 € 104 € 113 € 123 € 127 €
Апартман (мин. 4 лица) 59 € 64 € 76 € 81 € 94 € 101 € 109 € 114 € 119 €
  47 € 51 € 63 € 68 € 80 € 87 € 94 € 99 € 104 €

 

Термин 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
Студио (мин. 2 лица) 144 € 144 € 144 € 134 € 119 € 99 € 74 € 69 €
  127 € 127 € 127 € 118 € 104 € 85 € 66 € 56 €
Апартман (мин. 4 лица) 119 € 119 € 114 € 109 € 99 € 79 € 64 € 59 €
  104 € 104 € 99 € 94 € 85 € 66 € 51 € 47 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
 

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 
 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини  26.05   02.06   09.06   16.06   23.06   30.06   07.07   14.07   21.07 
1/2 Студио 118 € 128 € 158 € 168 € 188 € 198 € 218 € 238 € 248 €
  93 € 103 € 131 € 141 € 160 € 169 € 188 € 207 € 217 €
1/3 Студио 133 € 148 € 178 € 188 € 213 € 223 € 243 € 263 € 273 €
  107 € 122 € 150 € 160 € 183 € 193 € 212 € 231 € 240 €
1/4 Студио 153 € 168 € 198 € 208 € 233 € 243 € 263 € 283 € 293 €
  126 € 141 € 169 € 179 € 202 € 212 € 231 € 250 € 259 €
Апартман (мин. 4 лица) 198 € 208 € 238 € 258 € 308 € 338 € 368 € 388 € 408 €
  150 € 160 € 188 € 207 € 255 € 283 € 312 € 331 € 350 €

 

Термини  28.07   04.08   11.08   18.08   25.08   01.09   08.09   15.09 
1/2 Студио 248 € 248 € 248 € 228 € 198 € 158 € 128 € 118 €
  217 € 217 € 217 € 198 € 169 € 141 € 103 € 93 €
1/3 Студио 273 € 273 € 273 € 248 € 218 € 188 € 148 € 133 €
  240 € 240 € 240 € 217 € 188 € 160 € 122 € 107 €
1/4 Студио 293 € 293 € 293 € 268 € 238 € 208 € 168 € 153 €
  259 € 259 € 259 € 236 € 207 € 179 € 141 € 126 €
Апартман (мин. 4 лица) 408 € 408 € 408 € 368 € 328 € 248 € 208 € 198 €
  350 € 350 € 331 € 312 € 274 € 198 € 160 € 150 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2