Vila Paraskevi

Vila Paraskevi

Вила Параскеви (поранешна Вила Теодора) се наоѓа на 200 метри од песочната плажа на Олимпик Бич. Објектот е комплетно саниран во 2009тата, а делумно реновиран оваа година. Се состои од 12 трокреветни студија, а секое од нив располага со пространа тераса, комплетно опремена кујна, тоалет и телевизор. Некои од студијата располагаат со клима уред. Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место. За своите гости објектот нуди и бесплатен безжичен интернет (WiFi).

Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, во склоп на кујната.

 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

последна претпродажбата важи за целосна уплата до 18.05.2019

Термини 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
Студио (мин. 2 лица) 74 € 89 € 99 € 109 € 114 € 124 € 134 € 139 €
  61 € 76 € 85 € 95 € 100 € 109 € 119 € 124 €

 

Термини 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
Студио (мин. 2 лица) 139 € 139 € 139 € 129 € 114 € 99 € 74 € 64 €
  124 € 124 € 124 € 114 € 100 € 85 € 61 € 52 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €) 
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 
 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07
1/2 Студио 118 € 148 € 158 € 178 € 188 € 208 € 228 € 238 €
  94 € 123 € 132 € 152 € 161 € 180 € 200 € 209 €
1/3 Студио 138 € 168 € 178 € 203 € 213 € 233 € 253 € 263 €
  113 € 142 € 152 € 176 € 185 € 204 € 224 € 233 €
1/3 + 1 Студио 158 € 188 € 198 € 223 € 233 € 253 € 273 € 283 €
  132 € 161 € 171 € 195 € 204 € 224 € 243 € 252 €

 

Термини 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09
1/2 Студио 238 € 238 € 238 € 218 € 188 € 158 € 108 € 88 €
  209 € 209 € 209 € 190 € 161 € 132 € 84 € 65 €
1/3 Студио 263 € 263 € 263 € 238 € 208 € 178 € 128 € 118 €
  233 € 233 € 233 € 209 € 180 € 152 € 104 € 94 €
1/3 + 1 Студио 283 € 283 € 283 € 258 € 228 € 198 € 148 € 128 €
  252 € 252 € 252 € 228 € 200 € 171 € 123 € 104 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2