Vila Mythos

Vila Mythos

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена комплетно опремена мини кујна, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)
Вид на соби:
- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

последна претпродажбата важи за целосна уплата до 18.05.2019

Термин     26.05         02.06         09.06         16.06         23.06         30.06         07.07         14.07         21.07    
Студио (мин. 2 лица) 79 €  99 €  119 €  134 €  149 €  164 €  169 €  189 €  194 € 
  60 € 77 € 104 € 118 € 132 € 146 € 151 € 170 € 175 €
Студио (4 лица) 57 €  69 €  84 €  92 €  99 €  107 €  109 €  122 €  124 € 
  41 € 52 € 71 € 78 € 85 € 92 € 95 € 106 € 109 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 59 €  77 €  92 €  99 €  107 €  117 €  119 €  134 €  139 € 
  43 € 58 € 78 € 85 € 92 € 102 € 104 € 118 € 123 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 64 €  84 €  102 €  112 €  122 €  132 €  137 €  154 €  159 € 
  47 € 65 € 87 € 97 € 106 € 116 € 121 € 137 € 142 €

 

Термин     28.07         04.08         11.08         18.08         25.08         01.09         08.09         15.09    
Студио (мин. 2 лица) 194 €  194 €  184 €  169 €  139 €  109 €  99 €  79 € 
  175 € 175 € 165 € 151 € 123 € 94 € 85 € 66 €
Студио (4 лица) 124 €  124 €  119 €  112 €  94 €  74 €  69 €  57 € 
  109 € 109 € 104 € 97 € 80 € 61 € 57 € 45 €
Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 139 €  139 €  132 €  122 €  102 €  82 €  77 €  59 € 
  123 € 123 € 116 € 106 € 87 € 68 € 64 € 47 €
Апартман 2 спални (мин. 4 лица) 159 €  159 €  149 €  137 €  114 €  92 €  84 €  64 € 
  142 € 142 € 133 € 121 € 99 € 78€ 71 € 52 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини      26.05        02.06         09.06         16.06         23.06        30.06         07.07         14.07         21.07    
1/2 Студио 128 € 158 € 198 € 228 € 258 € 288 € 298 € 328 € 338 €
  94 € 120 € 169 € 198 € 226 € 255 € 264 € 293 € 302 €
1/3 Студио 138 € 168 € 218 € 248 € 278 € 308 € 318 € 348 € 358 €
  103 € 129 € 188 € 217 € 245 € 274  € 283 € 312 € 321 €
1/4 Студио 148 € 178 € 238 € 268 € 298 € 328 € 338 € 368 € 378 €
  111 € 137 € 207 € 236 € 264 € 293  € 302 € 331 € 340 €
Апартман 1 спална 178 € 228 € 288 € 318 € 348 € 388 € 398 € 438 € 458 €
  120 € 164 € 236 € 264 € 293 € 331 € 340  € 378 € 397 €
Апартман 2 спални 198 €  258 €  328 €  368 €  408 €  448 €  468 €  518 €  538 € 
  137 € 190 € 274 € 312 € 350 € 388 € 407 € 454 € 473 €

 

Термини     28.07         04.08         11.08         18.08         25.08         01.09         08.09         15.09    
1/2 Студио 338 € 338 € 318 € 288 € 238 € 178 € 158 € 128 €
  302 € 302 € 283 € 255 € 207 € 150 € 131 € 103 €
1/3 Студио 358 € 358 € 338 € 308 € 258 € 188 € 168 € 138 €
  321 € 321 € 302 € 274 € 226 € 160 € 141 € 112 €
1/4 Студио 378 € 378 € 358 € 328 € 278 € 198 € 178 € 148 €
  340 € 340 € 321 € 293 € 245 € 169 € 150 € 122 €
Апартман 1 спална 458 € 458 € 428 € 388 € 328 € 248 € 228 € 178 €
  397 € 397 € 369 € 331 € 274 € 198 € 179 € 131 €
Апартман 2 спални 538 €  538 €  498 €  448 €  378 €  288 €  258 €  198 € 
  473 € 473 € 435 € 388 € 321 € 236 € 207 € 150 €


Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2