Vila Joana

Vila Joana

Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со комплетно опремена кујна, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

последна претпродажбата важи за целосна уплата до 18.05.2019

Термини 19.05 26.05 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07 28.07
Студио (мин.2 лица) 69 € 79 € 99 € 119 € 134 € 154 € 169 € 174 € 194 € 199 € 199 €
  52 € 62 € 82 € 103 € 118 € 137 € 151 € 156 € 175 € 179 € 179 €

 

Термини 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09 22.09
Студио (мин.2 лица) 199 € 189 € 174 € 144 € 114 € 104 € 84 € 69 €
  179 € 17 € 156 € 127 € 99 € 89 € 70 € 56 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
 

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 
 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 19.05 26.05 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07 28.07
1/2 Студио 108 € 128 € 158 € 198 € 228 € 268 € 298 € 308 € 338 € 348 € 348 €
  82 € 100 € 128 € 169 € 198 € 236 € 264 € 274 € 302 € 312 € 312 €
1/3 Студио 118 € 138 € 168 € 218 € 248 € 288 € 318 € 328 € 358 € 368 € 368 €
  91 € 110 € 138 € 188 € 217 € 255 € 283 € 293 € 321 € 331 € 331 €

 

Термини 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09 22.09
1/2 Студио 348 € 328 € 298 € 248 € 188 € 168 € 138 € 108 €
  312 € 293 € 264 € 217 € 160 € 141 € 112 € 84 €
1/3 Студио 368 € 348 € 318 € 268 € 198 € 178 € 148 € 118 €
  331 € 312 € 283 € 236 € 169 € 150 € 121 € 93 €

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2