Vila Center

Вила Центар се наоѓа во центарот на Калитеа, на самото шеталиште. Добрата локација на објектот овозможува брза достапност на гостите до плажа ( 200 метри) и до голем број супермаркети, продавници и ресторани. Препорачлива е за сместување гости кои уживаат во ноќните забави и живите прошетки во местото. Студијата се комплетно опремени со мини кујна, телевизор, клима уред, тераса кон Исток и купатило. Вилата поседува и бесплатен безжичен интернет, додека користењето на клима уредот се плаќа на лице место. Калитеа важи за место со прекрасна природна идила со зеленило и плажи со бел песок и кристално бистра вода. 

Вид на студија:

- студио двокреветно: 2 одделни кревети во иста просторија со кујна

 

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термини          19.05       26.05       02.06       09.06       16.06       23.06       30.06       07.07       14.07       21.07   
Студио (мин.2 лица)      69 € 79 € 99 € 119 € 134 € 154 € 169 € 174 € 194 € 199 €
  59 € 69 € 89 € 109 € 124 € 144 € 159 € 164 € 184 € 189 €

 

Термини    28.07       04.08       11.08       18.08       25.08       01.09       08.09       15.09       22.09   
Студио (мин.2 лица)      199 € 199 € 189 € 174 € 144 € 114 € 104 € 84 € 69 €
  189 € 189 € 179 € 164 € 134 € 104 € 94 € 74 € 59 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

 

Наем на студио

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини    19.05       26.05       02.06       09.06       16.06       23.06       30.06       07.07       14.07       21.07   
1/2 Студио       108 € 128 € 158 € 198 € 228 € 268 € 298 € 308 € 338 € 348 €
  88 € 108 € 138 € 178 € 208 € 248 € 278 € 288 € 318 € 328 €

 

Термини    28.07       04.08       11.08       18.08       25.08       01.09       08.09       15.09        22.09   
1/2 Студио       348 € 348 € 328 € 298 € 248 € 188 € 168 € 138 € 108 €
  328 € 328 € 308 € 278 € 228 € 168 € 148 € 118 € 88 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Сафари
- агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/2

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден