Пукет

Пукет е меѓу најдобрите дестинации во светот кога станува збор за избор на плажа, со убави бели песоци, развеани палми, сјајни мориња и полни со живот градови. Има по нешто за секој вкус и буџет, располага стотици хотели, со широк избор на опции за јадење и забави. Освен посетата на фантастичните атракции на најголемиот остров на Тајланд, можете многу лесно да одпловите до блиските тропски краеви, вклучувајќи ги и познатите острови како Фи Фи или да уживате во мирни крстарења околу мистичниот залив Пханг Нга .. Пукет е благословен со повеќе од 30 неверојатни плажи за избор. Патонг Бич, Ката, Карон и Камала кои отсекогаш биле најпопуларни, но северниот дел на островот открива некои скриени камења за патниците кои бараат по-романтична атмосфера. Имаме повеќе од 20 години искуство и детално истражување за да одговориме на сите прашања од посетителите како: Кои се најдобрите хотели? Каде се тајните плажи? Каде се најдобрите ноќни пазари, ноќен живот и локална тајландска храна? Ние го истражувавме секој храм, секоја плажа и секој пазар. Уште не сте убедени??

Хотели во Пукет

Име на хотелот 10 дена / 7 ноќи 13 дена / 10 ноќи
Inn Patong Hotel Phuket 3* 605 € 648 €
Sea Sun Sand Resort & Spa 4 * 760 € 873 €
Novotel Phuket Vintage Park Resort 4 * 842 € 991 €
Thavorn Beach Village Resort & Spa Phuket 5 * 892 € 1062 €
Le Meridien Phuket Beach Resort 5* 1378 € 1752 €

Цената е по лице и вклучува:
- Авио билет со Qatar Airways на релација Скопје-Доха-Бангкок
- Авио билет на релација Бангкок-Пукет
- Авио билет на релација Бангкок-Доха-Скопје
- Чекиран багаж од едно парче до 30 кг. по патник + едно парче 7 кг. рачен багаж
- Трансфери според програмата (аеродром-хотел-аеродром на Пукет, аеродром-хотел-аеродром во Бангкок)
- Бројот на ноќевања на база ноќевање со појадок
- Аеродромски такси (288 €)

Цената не вклучува:
- Трошоци за вадење туристичка визa за Тајланд 60 €
- Трошоци за факултативни излети
- Патничко осигурување

Забелешки:
- Посредуваме при вадење туристичка виза за Тајланд
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2