Бали

Бали е жива разгледница, индонезиски рај што се чувствува како фантазија. Потопете го сонцето на бела песок или комуницирајте со тропските суштества додека нуркате по коралните сртови или разновидниот воен брод од Втората светска војна, а на брегот, ќе ве дочека бујната џунгла, камените храмови и немирните мајмуни. "Уметничкиот капитал" на Убуд е совршено место за да се види претставата на културен танц, работилница со батик или сребро, или пак да се зајакне умот и телото во јога. Индонезискиот остров Бали е омилена дестинација за авантуристите и за оние кои имаат потреба од малку релаксација. Водите покрај брегот на белите плажи на Бали се идеално место за нуркање, додека густите џунгли, полни со мајмуни и скриени камени храмови, вриштет за истражување. Искачете ги крстоносните патишта се до врвот на планината Батур, и вашиот труд ќе биде награден со прекрасен поглед. Потоа убедете ги вашите болни мускули назад во акција со масажа на една од луксузните бањи. На територијата на Бали преовладува тропска клима. Просечната годишна температура изнесува 31 °C . Од Октомври до Април трае влажната сезона, а од Декември до Март можно е да има монсунски дождови, сувата сезона трае од Мај до Септември. Просечната температура на водата е околу 28 °C.

Хотели во Бали

Име на хотелот 12 дена / 9 ноќи 15 дена / 12 ноќи
Spazzio Bali Hotel 3* 653 € 678 €
Wina Holiday Villa Kuta Bali 3 * 750 € 808 €
Jayakarta Hotel Bali 4 * 804 € 880 €
Grand Mirage Resort & Thalasso Bali 5* 998 € 1139 €
Mövenpick Resort & Spa Jimbaran Bali 5 * 1160 € 1355 €

Цената е по лице и вклучува:
- Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways со вклучен багаж 30 кг
- 09/12 ноќевања во хотел по избор на Бали на база ноќевање со појадок
- Трансфер аеродром – хотел – аеродром
- Аеродромски такси

Цената не вклучува:
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Забелешки:
- Цената важи за ограничен број места. За достапност на понудата на датумите кога сакате да патувате, јавете се во агенција
- Минимум патници: 2, еднокреветна соба со доплата 
- Постои можност за продолжување на престојот во хотелот на Вашата дестинација. За додатни информации, јавете се во агенција

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА Сафари и СКТМ. Бидејќи се работи за аранжман со авионски превоз, потребна е целосна уплата на цената при резервација и истата неможе да се откаже и е нерефундабилна.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2