Вила Вукмановиќ

Вила Вукмановиќ

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

Наем на студио/апартман

цени за цело студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Термин 09.09
Студио за 1/2 лица 180 €
Студио за 1/4 лица 256 €
Апартман за 1/4 + 1 лица 281 €
Апартман за 1/6 лица 320 €

 

Доплата за превоз :
- Возрасни 40 евра
- Деца  до 7 години 20 евра.

 

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот 

 

Поаѓање од Будва  - 15.00 часот
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. 


Во цената е вклучено:
- Наем на студио/апартман за 9 ноќи
- Преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен, со одобрение од сопственикот на објектот

 

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување

 

Доплати и попусти:
- Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.
- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.)

 

Напомени:
- Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)
- Важат општите услови за патување на ТА Сафари
- Агенцијата поседува А лиценца со регистерски број 13-5233/