Банско


Hotel Maria Antoaneta Банско, Бугарија

Maria Antoaneta Residence е прекрасен хотел со 3*** кој се наоѓа на само три минути оддалеченост од скилифтовите како и од Bansko Mall. Хотелот располага со голема надворешна тераса како и надворешен базен.

ноќевањe од20 € ПОВЕЌЕ

Hotel Green Wood Банско, Бугарија

ноќевањe од 22 € ПОВЕЌЕ

Hotel Bansko Spa and Holidays Банско, Бугарија

Четири ѕвездениот комплекс Банско Спа & Холидејс е изграден по водечките хотелски стандарди. Хотелот се наоѓа на западниот дел на градот и им овозможува на своите гости величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден со блескава елегантност хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

ноќевањe од 22 € ПОВЕЌЕ

Hotel Murite Банско, Бугарија

Хотел Мурите се наоѓа во околината на Разлог, 10 км од центарот на Банско. Сместувачкиот капацитет на комплексот се состои од 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава.

ноќевањe од 24 € ПОВЕЌЕ

Hotel Iceberg Банско, Бугарија

Iceberg е модерен нов хотел лоциран многу блиску до скилифтовите сместен во новиот дел на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, меана, внатрешен базен, џакузи, сауна, фитнес сала, масажа, турска бања, Wi-Fi како и бесплатен паркинг. Хотелот исто така нуди и организира трансфер до скилифтовите.

НОЌЕВАЊE ОД 24 € ПОВЕЌЕ

Hotel Maraya Банско, Бугарија

Лоциран во подножјето на Пирин планина хотелот “Maraya” - Банско е неповторливо место за престој и одмор, кое што на секој посетител ќе му овозможи спокојство, слобода и хармонија.

ноќевањe од 25 € ПОВЕЌЕ

Hotel Zara Банско, Бугарија

Во едно од најромантичните и најубави катчиња во Банско се наоѓа сосема модерниот комплекс Зара. Хотелскиот комплекс Зара се наоѓа на околу 400 метри од станицата на ски лифтот, и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на ски лифтот хотелот Ви обезбедува бесплатен трансфер.

ноќевањe од 27 € ПОВЕЌЕ

Hotel Mountain Paradise Банско, Бугарија

ноќевањe од 27 € ПОВЕЌЕ

Hotel Sunrise Банско, Бугарија

ноќевањe од 29 € ПОВЕЌЕ

Hotel Casa Karina Банско, Бугарија

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

ноќевање од 30 € ПОВЕЌЕ

Hotel Perun and Platinum Casino Банско, Бугарија

Локација : 350 м од жичарницата По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

ноќевањe од 31 € ПОВЕЌЕ

Hotel Rimska Banja Разлог, Бугарија

Термалниот Спа Хотел “Римска бања” се наоѓа во селото Бања во Разлог и е опкружен со Рила, Пирин и Родопските планини, на само 5 километри од ски-центарот Банско.

ноќевањe од31 € ПОВЕЌЕ

Hotel Perun Lodge Банско, Бугарија

Локација : 350 м од жичарницата. Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .

ноќевањe од 32 € ПОВЕЌЕ

Hotel St. George Ski & Spa Банско, Бугарија

St. GeorgeSki&Spa е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.

ноќевањe од 37 € ПОВЕЌЕ

Hotel Orbilux Aparthotel Банско, Бугарија

Orbilux Aparthotel Bansko се наоѓа на 500 метри од ски гондолата во Банско, Бугарија. Хотелот Ви нуди на располагање затворен базен, спа центар,ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет.

ноќевањe од 38 € ПОВЕЌЕ

Hotel Hermes Банско, Бугарија

Хермес се наоѓа на одлична локација, оддалечен на само неколку минути од центарот на Банско. Хотелот располага со паркинг,елегантно уредени соби,спа центар со сауна,парна бања,хидромасажна бања,фитнес,wi-fi,а хотелот нуди и бесплатен трансфер до ски лифтот.

3 ноќи 46 € ПОВЕЌЕ

Hotel Polaris Inn Банско, Бугарија

Хотел Polaris Inn е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 150 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин. На гостите им е на располагање СПА центар: базен, сауна, Ски гардероба, интернет. Во 2016 година хотелот е реновиран.

НОЌЕВАЊE ОД 46 € ПОВЕЌЕ

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL Банско, Бугарија

Hot Springs ****+ се наоѓа на 5 километри од Банско лоциран во селото Бања, кое познато по минералните термални извори (вкупно 72 кои имааат температура на водата и до 58 степени). Овој нов и ултра модерен хотел е прогласен за SPA хотел на годината 2017.

НОЌЕВАЊE ОД 47 € ПОВЕЌЕ

Hotel Belvedere Holiday Club Банско, Бугарија

Hotel Belvedere Holiday Club е комплекс од 3 згради со големо внатрешно пространство и зелена околина кој на гостите им нуди голем број удобства и одличен престој во апартмани.

ноќевањe од64 € ПОВЕЌЕ

Hotel Regnum Банско, Бугарија

Уживајте во перфектната локација во подножјето на Пирин планина со прекрасен панорамски поглед кој ви го нуди Apart Hotel&Spa Regnum. Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил.

ноќевањe од 109 € ПОВЕЌЕ