Hotel Bansko Spa & Holidays ****

Hotel Bansko Spa & Holidays

Четири ѕвездениот комплекс Банско Спа & Холидејс е изграден по водечките хотелски стандарди. Хотелот се наоѓа на западниот дел на градот и им овозможува на своите гости величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден со блескава елегантност хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани. Сите тие се опремени со телефон, ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и купатило. Повеќето од собите имаат и просторни балкони. Хотелот располага со модерен сигурносен систем, со тоа што сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотел Банско Спа & Холидејс им овозможува на своите гости и дополнителни услуги како: рум-сервис, фризерски услуги, велосипеди за наем, различни екскурзии, две конференциски сали со капацитет од 60-100 места опремени со соодветна технологија и многу други. На Ваше располагање се и ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна каде ќе имате можност да ги вкусите највкусните кулинарски искушенија приготвени од професионални кувари. Хотел Банско Спа & Холидејс може да се пофали со најмодерниот Спа центар кој нуди топла и прекрасна атмосфера.

Цени по лице за период
01.05.18 – 30.06.18

Сместување HB All inclusive
Двокреветна соба 22 € 25 €
Единечна соба 31 € 36 €

01.07.18 – 31.08.18

Сместување HB All inclusive
Двокреветна соба 25 € 27 €
Единечна соба 34 € 39 €

Во цената е вклучено:
- ноќевање
- исхрана на база се вклучено по приложена програма
- користење на базен,сауна, парна бања, релакс зона, дитнес
- WI-FI
- паркинг
- транспорт до ски лифтот и обратно до хотелот

Попусти:
- Дете до 6,99 години сместено на дополнителен кревет - бесплатно
- Второ дете до 6,99 години на дополнителен кревет има 50 % попуст
- Деца од 7 - 13,99 години на дополнителен кревет имат 50% попуст
- Деца од 7 - 13,99 години на редовен кревет имат 30% попуст
- Трет возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст
- Доплата за едноспален апартман – 25 евра на ден


Програма All inclusive - се вклучено :
- Појадок - 08:00 – 10:00
- Шведска маса или мени + кафе, чај, сок
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат

Ручек шведска маса или мени - 12:00 – 14:00
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат, локални алкохолни пијалоци, пиво и вино

Ужина - 16:00 – 18:00
- Вклучува - сендвичи, колачи, овошје
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат

Вечера шведска маса - 19:30 – 21:30
- Пијалоци - вода, сок, топли пијалоци од апарат, локални алкохолни пијалоци, пиво и вино

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2